Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
banerek-fotowoltaika.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
baner-loteria.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Prezydent RP Andrzej Duda wręczył Burmistrzowi Milanowi Ušákowi Nagrodę "Lider dostępności" (FILMY, ZDJĘCIA)
29 / 04 / 2017 Mariusz Różnowicz 3215 1

27 kwietnia w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył Burmistrzowi Siechnic nagrodę „Lider dostępności” przyznaną Gminie Siechnice w kategorii „przestrzeń publiczna” dla ratusza i placu miejskiego w Siechnicach - za najlepiej zaprojektowaną pod względem dostępności przestrzeń publiczną w Polsce.

Należy podkreślić, że nagrodzone w pozostałych kategoriach konkursowych były tylko duże miasta: Warszawa, Kraków i Katowice. Co dodatkowo pokazuje jak wielkim dokonaniem dla Gminy Siechnice jest zdobycie nagrody „Lider dostępności”.

Celem Konkursu jest promowanie projektowania uniwersalnego oraz najlepszych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych w zakresie dostosowania budynków i przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Kapituła konkursu, złożona była z urbanistów i specjalistów z zakresu dostępności architektonicznej i projektowania uniwersalnego oraz osób zgłoszonych przez Kancelarię Prezydenta RP. Nagrody przyznano w ośmiu kategoriach.

Jak informuje portal www.niepelnosprawni.pl:
"Dostępność nie może ograniczać się tylko do dużych miast, jak Kraków, Katowice czy Warszawa. Także mniejsze ośrodki muszą dbać o to, by ich przestrzenie i budynki mogły służyć wszystkim obywatelom. Tu za wzór można postawić dolnośląskie Siechnice. Znajdujący się w ich sercu plac miejski z targowiskiem i Ratuszem to dowód na to, jak mądre i zapobiegawcze planowanie przestrzeni miejskiej może pozytywnie wpłynąć na życie mieszkańców. Są one nowoczesne i zaprojektowane z myślą o potrzebach wszystkich użytkowników. (…) Władze Siechnic zadbały też, by otoczenie ratusza było pozbawione barier. Nawierzchnia placu miejskiego jest jednolita i pozbawiona krawężników, a elementy metalowe, ochronne dla drzew i klombów, są na poziomie nawierzchni. Zadbano też o miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością, dostosowano toaletę (...)"

Zachęcamy do obejrzenia filmu z wręczenia nagrody w Pałacu Prezydenckim oraz filmu przygotowanego przez organizatorów konkursu prezentującego zalety ratusza oraz placu miejskiego. 
Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-rekrutacja.jpg